Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Změna v systému karantén

17.01.2022 10:30

Z rozhodnutí Hygienické stanice dochází od 17.1. ke změně v systému karantén. Až do odvolání, v případě pozitivního výskytu nemoci Covid-19, odchází do karantény všichni žáci, kteří byli s pozitivně testovaným žákem v rizikovém kontaktu bez ohledu na to, zda jsou očkováni, nebo prodělali Covid v posledním půl roce.

Karanténa je pětidenní a začíná prvním dnem po posledním rizikovém kontaktu. Následuje období dalších pěti dní, kdy jsou již žáci ve škole, ale je striktně doporučeno používání respirátoru po celou dobu pobytu ve škole, včetně vyučovacích hodin.

Za rizikový kontakt se považuje pobyt ve vzdálenosti kratší než 1,5m po dobu více než pěti minut, bez ochrany dýchacích cest respirátorem. 

Za rizikové období je určena doba dvou dní zpětně od výskytu nemoci (příznaky) a nebo od pozitivního PCR testu.

Mgr. Jan Mareš

ředitel ZŠ Starodubečská 413