Závěry a doporučení z vyšetření pohybového aparátu

09.03.2023 17:19

V únoru jsme opět oslovili Mudr. Švejdovou, která diagnostikuje a léčí problémy pohybového aparátu. Zájem o vyšetření byl velký, rodiče přihlásili přes 80 žáků školy. Poté obdrželi lékařskou zprávu s doporučením a možnostmi nápravy případných dysbalancí.

Celkové závěry z vyšetření a doporučení jsou:

• velké množství dětí nerovnoměrně zatěžuje plosku nohy, vznikají "ploché nohy" a nohy do X nebo do O
  • většina dětí má oslabené břišní svalstvo, často skoliózu nebo oslabené mezilopatkové svaly (hrbeček)

Covid a málo sportu se na nás všech a zejména na dětech podepsal.

S pí. Švejdovou jsme vytvořily několik doporučení, pomocí nichž můžete zlepšit držení těla a omezit vznik dalších dysbalancí. Jsou velmi lehké, stačí si vzpomenout :)

1. delší stoj nebo poskoky na jedné noze, cvičení na balančních plochách, překážkové dráhy
  2. hlídat správný sed - sedět na středu židle, nohy na zemi!, občas protáhnout spojené ruce za zády
  3. posílení břišních svalů - např. lezením po čtyřech s koleny nad zemí
  4. při častém používání elektroniky rovnat krční páteř - hlavu zasunout dozadu ("šuplík")

S případnými dotazy se na mě můžete obrátit.

Martina Pešková