Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Žádost o ohleduplnost a dodržování pravidel

08.04.2021 11:06

Vážení rodiče,

v souvislosti se znovuotevíráním prvního stupně školy od 12.4. bych vás opět chtěl požádat o ohleduplnost a dodržování pravidel. Jenom tak můžeme v co nejvyšší míře omezit případné riziko opětovného uzavření některých tříd z důvodu karantény.

Dostali jsme jasné pokyny, kdy při zjištění příznaků máme dítě okamžitě vyřadit z výuky a kontaktovat zákonné zástupce, aby si dítě vyzvedli a odvezli domů. Bude tedy pro vás i pro nás nejlépe, když při zjištění některého ze zde uvedených příznaků vůbec dítě do školy nepošlete.

Sledované příznaky jsou: 

  • zvýšená tělesná teplota, 
  • suchý kašel, 
  • dušnost, zažívací potíže (nevolnost, zvracení, bolesti břicha, průjem), 
  • ztráta chuti a čichu, 
  • bolest v krku, 
  • bolest svalů a kloubů, 
  • rýma/ucpaný nos, 
  • bolest hlavy.

Pokyn z MŠMT je, že pokud žák na některý z těchto příznaků odpoví kladně, nebo jej evidentně vykazuje, nebude mu umožněna prezenční výuka a musí co nejrychleji, za doprovodu zákonného zástupce, opustit školu.