Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

X.adventní zpívánky v kostele sv.Petra v Dubečku

18.12.2019 09:52

V kostele sv. Petra v Dubečku se v pondělní podvečer 16.12. uskutečnil již desátý ročník adventního zpívání. Tentokrát vystupoval nultý ročník pod vedením Mgr. Vladany Kašparové a 1.A. pod taktovkou Mgr. Martiny Peškové v doprovodu mnoha hostů.

Po společné generální zkoušce se účinkující odebrali do přilehlého hostince U Králíka, kde na ně již v salonku čekalo vánoční pohoštění od rodičů, a po hodině hodování a pití horkého čaje se odebrali do studeného, ale již rodiči a blízkými zcela zaplněného kostela. Během asi třičtvrtěhodinového programu došlo na tradiční koledy, vánoční básničku, vynikající pěvecký koncert, nebo třeba i vystoupení na harfu, saxofon nebo klavír. 

Ke konci programu si všichni přítomní zazpívali některé vánoční koledy v doprovodu varhan, na které laskavě již poněkolikáté zahrála paní Velínská.
Pak už se již všichni pomalu rozešli do adventní tmy.
Děkujeme za pomoc s organizací akce i za možnost opět využít krásné prostory kostela a všem zúčastněným i nezúčastněným přejeme krásné prožití svátků vánočních.
 
Štěpán Malík