Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Workshop v Technickém muzeu

15.01.2014 12:59

Ve čtvrtek 10.1. navštívila třída 8.A Národní technické muzeum na Letné. Měli jsme v rámci výuky fyziky objednán workshop na téma Gramofon. Žáci byli rozděleni do dvou skupin a postupně absolvovali dva semináře, kde se dozvěděli spoustu informací o zvuku, jeho vzniku, šíření a možnostech záznamu. Měli možnost si vyzkoušet, jakým způsobem ovlivňuje délka struny výšku tónu, že zvýšená hlasitost vyvolává takový tlak na ušní bubínky, že to až bolí a jakým způsobem lze tuto bolest snížit. Viděli různé způsoby záznamu zvuku od hracích strojků po moderní gramofon a mohli si vyzkoušet přehrání zvuku pomocí jehly, kelímku, zesilovací trouby, elektromagnetu. Dozvěděli se, jak se vyrábějí a vyráběly gramofonové desky a z jakého materiálu a měli možnost vyzkoušet si jaký způsobem pracuje DJ a jaké to má na zvuk dopady.

Před seminářem a po seminářích si žáci ještě mohli prohlédnout alespoň část expozic NTM.

Celkově se akce velmi líbila, tak se všichni těší, že zase na nějaký workshop do NTM vyrazíme.