Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Výstava Cosmos Discovery

21.02.2020 13:18

V pátek 21.2.2020 navštívily obě deváté třídy, v rámci výuky fyziky, výstavu Cosmos Discovery. 

Výstava umožnila žákům nahlédnout zajímavým způsobem do historie dobývání vesmíru. 

Viděli jsme orbitální stanici MIR a dopravní modul Mercury ve skutečné velikosti. Modely vynášecích raket. Ochrané obleky kosmonautů, družice, na jejichž výrobě i provozu se podíleli vědci z ČR, a pod. Získali jsme řadu informací o úspěších i nezdarech při dobývání vesmíru a také o plánech, které mají v nejbližší době státy i soukromé společnosti. Dozvěděli jsme se, že již v letošním roce mají být vypuštěny první moduly, které v konečném důsledku povedou k návratu člověka na Měsíc a později k dobytí Marsu.

Na závěr si mohli žáci vyzkoušet některé činnosti, které musí kosmonauti absolvovat v rámci výcviku.