Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Výlet 8. A Krkonoše

16.05.2017 12:26

Ve dnech 9. - 12. 5. jsme strávili společný čas na školním výletě. Ubytování bylo moc pěkné v pensionu Horské Zátiší, kde i dobře vařili. První den jsme „seběhli“ 3,5 km do Špindlu, horší to bylo cestou nahoru. Krpál to byl slušný. Dokonce nás zastihla i menší vánice. Vzhledem k chladnějšímu počasí jsme trošku přehodnotili plán výletu. Celodenní výlet jsme přesunuli na čtvrtek a ve středu jsme si vyšlápli na Medvědín, kde si děti vyhrály na dětském hřišti. Dlouho jsme se tam nezdrželi, protože teplota -1 st. Celsia a silnější vítr nebyly zas tak príma. Odpoledne jsme zvolili kombinaci „pěšky a busem“ do Jilemnice. Prošli jsme si náměstí, koupili zmrzku a hurá zpět na pension. Čtvrtek ráno vykouklo sluníčko a bylo krásně celý den. Autobusem jsme se nechali vyvést na Zlaté návrší a pak pěšky ve sněhu k prameni Labe a po žluté zpět do H. Míseček. Ušli jsme sice jen cca 11 km, ale v tom sněhu to bylo hodně náročné. Cestou jsme se zastavili u Pančavského vodopádu, kde bylo přenádherně. Všechno bylo mokré a svěží, dokonce i někteří z nás... Po návratu si děti zafandily u hokeje a byly smutné z toho, že už v pátek jedeme domů. Těšíme se na další akce.

I. V. + K. Z.

Fotky naleznete ve fotogalerii.