Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Výlet 7.A - hrad Karlštejn

24.06.2022 22:05

Poslední výlet tohoto školního roku jsme pojali historicky, kulturně a sportovně zároveň.

Ráno jsme se od školy vydali autobusem do Běchovic, odkud nás odvezl přímý vlak do města Karlštejn. Zde jsme se nejprve občerstvili točenou zmrzlinou a pak se vypravili na výstup k hradu. Hrad Karlštejn byl vybudován římským císařem Karlem IV. pro uchovávání korunovačních klenotů a královských pokladů. Kvůli nedostatku času jsme nestihli prohlídku interiérů, prohlédli jsme si tedy alespoň nádvoří a z hradeb obdivovali výhledy do okolí.

Dále jsme se vydali na pěší výlet lesy Českého krasu, které nás alespoň částečně ochránily před úmorným sluníčkem. Dorazili jsme až k řece Berounce do obce Zadní Třebaň, odkud nás dopravil vlak zpět do Běchovic.

Výlet se mimořádně vydařil, děti měly možnost strávit společný čas i mimo školní lavice a to nás všechny zase o něco více stmelilo.

 

 

(Rac)