Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Videokonference žáků šestých tříd

15.12.2021 11:14

Dnes absolvovali žáci šestých tříd v rámci anglické konverzace a v rámci projektu "Art It Out" videokonferenci se stejně starými žáky ze škol ve španělské Cuence, německém Cottbusu a italské Luce. Zahraniční žáci měli připraveno vždy několik vět o vánočních tradicích a zvycích. Naši žáci pojali hodinu více konverzačně a o vánočních zvycích v českých rodinách mluvili více spontánně, bez písemné přípravy.

Bylo vidět, že jsou žáci starší a navíc někteří mluvili bez roušek, a proto jsme mnohem lépe rozuměli.

Na závěr každého povídání nám zahraniční děti zazpívaly nebo zahrály jednu koledu. I my jsme hodinu zakončili koledou, vybrali jsme si oblíbenou Rolničky. Zcela na závěr jsme se pokusili zazpívat si koledu We wish you a Marry Christmass, což se díky drobnému zpoždění internetu úplně nepodařilo. 

V průběhu hodiny se ukázalo, že se ještě v anglickém jazyce musíme mnohému naučit, abychom se v Evropě lépe dorozuměli a domluvili. Čeština, i když je krásná, nám k tomu stačit nebude.