Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Vědohraní (8.A, 6.B)

09.06.2016 20:16

Dnes se opět otevřely brány trojského areálu dětem, což se děje každý rok, a proto i my jsme se vyrazili podívat na matfyzácké „Vědohraní“.

Vědohraní je vlastně takovou netradiční, hravou hodinou fyziky, která se neodehrává jen ve třídách, ale i na nádvoří, na schodech, v parku a je plná zajímavých a neobvyklých experimentů. Hrátek s roboty, tekutým pískem, tekutým dusíkem, žóglováním, statickou elektřinou nebo s kornoutem papíru, který ale dokáže rozehrát gramofonovou desku atd.

 

Kromě pokusů a show, které žákům na každodenních věcech jednoduše přibližují různé fyzikální jevy, na nás čekaly i dva soutěžní okruhy. My jsme zkusili ten těžší a získali i fajn dárečky. Největší úspěch u nás měl stroj na výrobu drobných hraček.

Odcházeli jsme z výstavy plní dojmů.

Žáci 8.A a 6. B, P.T. a P.D.