Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Vánoce v zámku a podzámčí

21.11.2016 10:03

 Protože právě teď v 5. třídách čteme dílo Boženy Němcové - Babičku, připravili jsme na 1. 12. 2016 výlet do míst, kde žila rodina Proškova s babičkou a dětmi, kněžna Zaháňská s Hortensií, Orlík, pan myslivec nebo Viktorka. Nejprve si prohlédneme adventně vyzdobený zámek Ratibořice, projdeme si interiéry a seznámíme se s tím, jak šlechta v 19. st. trávila Vánoce. Ve vstupní hale bude připraveno posezení v zámecké kavárně. Poté se přesuneme do Babiččina údolí na Rudrův mlýn, kde nás členové folklorního souboru Barunka seznámí s tím, jak se trávil advent a Vánoce na českém venkově. Dále pak zajdeme na Staré bělidlo, místo, kde žila rodina Proškova s babičkou a dětmi. Babiččina světnička bude štědrovečerně vyzdobena. V budově vodního mandlu a venku se bude konat adventní trh. V připadě příznivého počasí zajdeme i k Viktorčinu splavu.

Natherová, Máderová