Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Vánoce v Muzeu města Prahy

08.11.2017 14:26

Asi jako úplně první z naší školy jsme se my (4.A a 5.B) nadechli předvánoční atmosféry. 

Navštívili jsme totiž Muzeum města Prahy, kde jsme jako úplně první měli možnost prohlédnout si výstavu "Vánoce z celého světa". Jejím základem je kniha téhož názvu autorky Karoliny Medkové a ilustrátorky Márie Nerádové. Součástí akce byla beseda s paní spisovatelkou, které jsme se měli možnost zeptat na všechno, co nás okolo psaní knihy zajímalo. Toho jsme využili a rádi jsme poslouchali i zajímavé poznámky zástupce nakladatelství Albatros.

Byla by škoda samozřejmě nevyužít návštěvu muzea k jeho celé prohlídce. Prošli jsme Prahou pravěkou, renesanční i barokní.  Langweilův model Prahy nás okouzlil, jen škoda že nefungovalo 3D kino, které by zážitek z prohlídky papírového modelu Prahy jistě ještě více umocnilo.

Co ještě dodat? Snad jen....pozor spolužáci!!! ....adventní čas se nezadržitelně blíží.