Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Vánoce na statku

15.12.2016 16:40

Kdo se chce stejně jako my (žáci 3.A a 4.B) dozvědět, jak se slavily dříve Vánoce třeba i na statku, navštivte Toulcův dvůr. 

Zahráli jsme si divadlo, kde jsme vystupovali jako postavy Adventu (Barborka, Lucka, Ambrož, Perchta). Dozvěděli jsme se o nich mnohé. Zařadili jsme je do prosincového kalendáře a stihli jsme si zazpívat i koledy. 

Potom jsme všechny své síly zaměřili k vyrábění. Aby ne? Takové hezké věci jsme dělali .... zdobili jsme perníčky, pekli kynuté četíky, šili ozdobný řetěz, "motali" svíčku z medových plátů a vše jsme si odnesli ve vlastnoručně zdobené krabičce.

Užili jsme si předvánoční dopoledne se vším všudy.

A teď už může Ježíšek přijít ....