Stužkování 9. tříd

29.06.2023 11:11

Ve středu 28.6. jsme se sešli na stužkování žáků devátých ročníků, které probíhá každoročně ve Špejcharu. Proto, aby slavnost proběhla podle našich představ, přípravy na slavnostní zakončení povinné školní docházky probíhaly už celý červen. Poslední týden jsme velmi intenzivně ladili poslední maličkosti. V den stužkování jsme se téměř v plném  počtu sešli v krásných oblecích a šatech. Vždyť jsme se na tuto událost těšili celých 9 let. Když nadešla ta chvíle, seřadili jsme se a za doprovodu hudby jsme nastoupili před všechny naše rodiče, prarodiče, učitele a známé. Poté nás moderátoři z osmého ročníku postupně vyvolávali na podium (tímto děkujeme Lauře, Ondrovi a Maxovi). Tam nám pan ředitel, pan starosta, místostarosta a paní třídní učitelky pogratulovali, předali naše slavnostní šerpy, ročenky a každý z nás dostal růži. Poté, co jsme byli všichni ostužkováni, následovaly proslovy třídních učitelek a vybraných zástupců devátých tříd. Svůj proslov pronesl také pan ředitel a pan starosta. Na závěr zazněla písnička Svítí, svítí slunce nad hlavou, během které jsme někteří odtančili, jiní odešli a šli se pozdravit s rodiči. Náš slavnostní den jsme zakončili společným focením. Nabiti dojmy jsme se poté rozešli domů.

Žáci 9.B

Fotky ze stužkování najdete ve fotogalerii: www.zsdubec.cz/rodice-a-zaci/fotogalerie/#halimg-0388-jpg