Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

spolek Prales dětem opět u nás ve škole

08.10.2018 13:41

Dnes k nám opět zavítali představitelé spolku Prales dětem Zuzka Koloušková a Milan Jeglík. Přinesli nám čerstvé informace o tom, jak se rozrůstá část pralesa na Sumatře, který je pod jejich ochranou. Viděli jsme pasti - oka na zvířata, které kladou pytláci do pralesa. Pohled, jak past sevře plastovou láhev, byl dost otřesný a my si uvědomili, jak zvířata musí trpět, když se náhodou chytí do těchto pastí. Pak jsme zhlédli film o mořských želvách. V mořích a oceánech číhá spousta nástrah v podobě plastových pytlíků a jiných odpadků na tato krásná zvířata. A nejen na ně... Dále nám stihli říci ještě pár informací k tomu, jak se obchoduje s různými zvířátky a jak jsou tato zvířátka stresována při odchytech a při přepravě - pašování do různých zemí. Pokaždé, když k nám zavítají, si člověk uvědomí, že ta naše planeta je v ohrožení a že si sami ničíme prostředí, ve kterém žijeme. Je fajn, že se nám dostává těchto informací přímo od lidí, kteří takový život žijí a nejsou to jen plané řeči "od stolu".