Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Španělé v naší škole

19.05.2019 16:06

V těchto dnech probíhá v naší ZŠ výměnný pobyt žáků ze španělského města Valencie.

Žáci jsou ubytováni v rodinách českých vrstevníků a je pro ně připraven bohatý program. Od příletu 14.5. již absolvovali několik výletů, prošli si Vyšehrad, jeli parníkem do ZOO, navštívili Muzeum Smyslů v centru Prahy. Prohlédli si naši školu a v nové učebně robotiky jim žáci 8.B předvedli práci s modely aut, ovládaných počítači. Zúčastnili se též hodin výtvarné výchovy. V pátek se uskutečnil celodenní výlet do Ostré u Lysé nad Labem - zde v centru řemesel Botanicus, obklopeném bylinnými zahradami mohli žáci vyrábět loutky či mýdla, uplést si provaz nebo zkusit lukostřelbu. Tyto činnosti naše španělské hosty velmi zaujaly. Po obědě na parníku si prohlédli lázeňské město Poděbrady a ochutnali oplatky.

Víkendový program probíhal v režii hostitelských rodin, žáci navštívili mj. Aquapark a Hop Arenu v Čestlicích, někteří dali přednost výletům na hrady, zámky či do přírody. V sobotu odpoledne se uskutečnilo česko-španělské setkání všech rodin, žáků a učitelů. Probíhalo ve velmi krásné, srdečné atmosféře až do pozdních večerních hodin.

Další informace a fotografie z průběhu pobytu budou následovat v příštích dnech.