Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Soutěž 1:0 pro němčinu

06.06.2024 22:01

Ve středu 5.6.2024 se vybraní žáci naší školy jako fotbalový tým Čechie Dubeč ve složení Štěpán Hoštický, Pavel Wasserbauer, Jakub Mellen,František Michl, Josef Procházka a Vojtěch Moravec zúčastnili finále soutěže 1:0 pro němčinu. První částí soutěže byl fotbalový turnaj, hrálo se ve dvou skupinách po 5 týmech. Kluci hráli skvěle a se třemi výhrami a jednou remízou se dostali do finále, které zaslouženě vyhráli a získali tím prvních 200 bodů. V druhé části museli prokázat znalost němčiny. Dokázali se s mou pomocí naučit dohromady všech 82 slovíček a za pexeso tak získali plný počet bodů. Dalším úkolem bylo vyplnit dva kvízy, v nichž měli prokázat nejen znalost němčiny, ale také německých spolkových zemí včetně fotbalových klubů Bundesligy a znalostí o Mistrovství Evropy ve fotbale. Ziskem 187 bodů z německé části získali kluci celkových 387 bodů ze 400 možných, což stačilo s malým náskokem na vítězství. Po loňském 2. místě byla radost obrovská, protože výhrou je prodloužený podzimní víkend v Berlíně s návštěvou olympijského stadionu či akademie Herthy pro mladé hráče. Budeme mít možnost jít na zápas klubu Hertha BSC s jiným bundesligovým týmem a kluci si zatrénují společně s německými dětmi pod vedením profesionálních trenérů.
Všem klukům srdečně gratuluji a těším se na společný berlínský víkend.