Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Rostliny užitečné a užitkové - 3.A

26.02.2017 15:15

Ve čtvrtek 23.2., několik dní před Masopustem na Toulcově dvoře (25.2.) jsme navštívili toto vzdělávací ekologické centrum, abychom se dozvěděli opět něco navíc. Tentokrát o rostlinách - našem současném učivu v hodinách prvouky.

Lektorkou Martou děti byly rozděleny do skupin, v kterých posléze pracovaly. Průzkumníci z 3.A si o rostlinách nejen četli, očichávali "kouzelné" sáčky, ale i barvili látku v roztoku z ibišku súdanského, psali tajným (citronovým) písmem. Na závěr zkoumání jsme si ještě "ušili" spací pytlíček podle našeho rozpoložení - sladký, skořicový nebo svěží, mátový. Svůj den na Toulcově dvoře jsme ukončili návštěvou staré sýpky, kde jsme si okoukli konopí, dnes ne zcela tradiční užitkovou bylinu a výrobky z ní.

Na "Toulcák" chodíme rádi. Vždy se něco zajímavého dozvíme a vyzkoušíme. Za měsíc se půjdeme podívat na hospodářská zvířata. Už teď se těšíme.

3.A