Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Putování za rytířskými řády v Praze

08.11.2014 20:08

Ve středu 5. 11. jsme vyrazili na procházku Prahou. Měli jsme sraz s naším bývalým žákem Davidem Steklým, který nás vzal po stopách rytířských řádů v našem hlavním městě. Rozdělili jsme se do čtyř týmů:

Maltézští rytíři – první skupina

Řád křížovníků s červenou hvězdou – druhá skupina

Templáři – třetí skupina

Řád německých rytířů – čtvrtá skupina

Všichni jsme se snažili vyhrát, poznat úděl rytířů, nasát atmosféru staré Prahy a nezklamat našeho kouče. Během naší výpravy jsme vypracovávali zadaný pracovní list a jedním z úkolů byl i běh se závažím. Na závěr nás David nešetřil, protože jsme si museli zkusit i rytířské zápolení! Vše se nám dařilo a počasí nám přálo! Fotografie najdete ve fotogalerii. Žáci 8.A