Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

První dojmy z výjezdu do španělské Girony

18.03.2024 21:06

V neděli 17. března odstartoval na pražském letišti výjezd 15 vybraných žáků 9. ročníku do španělského města Girona (Salt), který se koná v rámci programu Erasmus+. Po dvou a půl hodinách letu jsme dorazili na letiště v Barceloně, kde na nás již čekal minibus a dovezl nás ke škole v Saltu. Tam jsme byli srdečně uvítáni hostitelskými rodinami, které převzaly naše žáky.

Girona je město plné multikulturality a různorodosti, což poskytuje našim žákům skvělou možnost setkat se s lidmi pocházejícími z různých koutů světa. Ve škole má naše skupina příležitost interagovat s vrstevníky různých národností, což je nejen skvělá jazyková praxe, ale i inspirace k pochopení a respektu vůči odlišným kulturám. S radostí očekáváme další dni strávené v této přátelské atmosféře, plné poznávání nových lidí, míst a zážitků. Články o dalších dnech už budou psát přímo žáci, kde nám přiblíží jejich osobní zážitky a pohledy na tuto nezapomenutelnou zkušenost.