Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Prosincové ohlédnutí v 1.B

22.12.2015 19:09

Prosinec patří adventu a vánočním svátkům. Marek přinesl do třídy vlastnoručně vytvořený adventní věnec. Po celou dobu adventu jsme na něm zapalovali svíčky. Děti přišel navštívit  Mikuláš s anělem a čerty. Za pěkně zazpívanou koledu a přečtení prvních vět přinesl dětem sladkou nadílku.  V SOSákově si děti vyzkoušely lidový zvyk -  věštbu z odlitého vosku, dále si každý  vytvořil  lucerničku a vyrobil mýdlo. Pro rodiče a návštěvníky DOD děti nacvičily program složený z říkadel, básniček, hádanek, písniček a koled s zimní a vánoční tématikou. Zaujaly hrou na foukací harmoniky i rytmickým doprovodem říkadel. Z vánoční dílničky ve škole si děti odnesly  vlastnoručně vyrobenou svíčku ze včelího vosku, srdíčko a hvězdičku z perníku, ozdobené cukrovou polevou a ozdobičku z drátků a korálků ve tvaru stromečku.Poslední den před vánočními prázdninami byl vyplněn hrami a soutěžemi. Děti si rozdaly drobné dárečky a od KRPŠ dostal každý prvňáček knížku.

Od začátku prosince čteme ze Slabikáře. V matematice počítáme do 8. V prvouce je naším tématem zima a Vánoce.