Program pobytu španělských žáků v Praze 13.5. - 21.5.2019

04.05.2019 20:00

Vážení rodiče, posílám informace o průběhu pobytu žáků z Valencie :

přílet 13.5. v 0:45 – příletová hala Terminál 2 Letiště Václava Havla – zajištění odvozu auty : Kondelíková, Radjeničovi, Tůmovi, Zedníčkovi, Koupilkovi ( ostatní rodiče buďte prosím na telefonu! ) – předpokládaný sraz všech rodin na parkovišti před školou v Dubči  mezi 01:30 – 02:00, bude upřesněno dle aktuálního příletu telefonicky.

Po 13.5. : snídaně v rodinách, s sebou pouze svačinu, oběd je zajištěn ve škole

-  sraz žáků před školou v 9.50 – slavnostní uvítání s pohoštěním,
                     prohlídka školy, oběd ve školní jídelně

-  cca v 13:00 odjezd do Muzea smyslů, Jindřišská ul.,Praha 1

-  návrat ke škole cca v 16:30, návrat do rodin, večeře v rodinách

Út 14.5.: snídaně v rodinách, s sebou svačinu a obědový balíček ( větší svačinu a pití )

• sraz před školou v 8:00, odjezd do Jump parku Jarov, s sebou sportovní boty na přezutí a triko či mikinu bez zipu !( obojí nutno dodržet)
  •  po pauze na oběd přejezd na Vyšehrad, procházka a prohlídka včetně návštěvy Slavína
  • návrat ke škole cca v 16:00, návrat do rodin, večeře

St 15.5.: snídaně v rodinách,s sebou svačinu a obědový balíček ( včetně nápoje )

• sraz před školou v 8:00, odjezd na nábřeží Vltavy na parník do ZOO
  • plavba parníkem do ZOO Troja
  • prohlídka pražské zoologické zahrady – časově přizpůsobeno počasí, předpokládaný návrat ke škole mezi 16:00 - 17:00( při nepřízni počasí bude zkráceno )
  • návrat od školy do rodin, večeře

Čt 16.5.: snídaně v rodinách, s sebou pouze svačinu, oběd je zajištěn ve škole

• sraz před školou v 7:50, účast ve výuce – 1. a 2. vyučovací hodina
    ( společná VV - výtvarná tvorba všech účastníků výměny )
  • Dubeč – procházka obcí
  • oběd ve školní jídelně
  • cca ve 12:00 odjezd na Václavské nám. a prohlídka Národního muzea včetně výstupu do prosklené kupole ( pohled na Prahu )
  • návrat ke škole cca v 16:00
  • zpět do rodin, večeře

Pá 17.5.: snídaně v rodinách, svačina a pití s sebou na celodenní výlet, oběd je v rámci výletu zajištěn na lodi ( zahrnut v ceně )

• sraz v 7:50 před školou ( nutno být včas na místě )
  • odjezd objednaným autobusem v 8:00 do Ostré u Lysé nad Labem
  • Botanicus – interaktivní program, česká lidová řemesla,možnost vyzkoušení si některých řemesel a nákupu suvenýrů
    ( většina činností probíhá venku – s sebou nepromokavou lehkou větrovku a vhodnou obuv , pokrývku hlavy při sluneč.počasí
  • přejezd autobusem do Poděbrad – plavba lodí ( 1 hodina ) s obědem
  • procházka po Poděbradech, kolonáda, květinové hodiny,lázeňské oplatky apod.
  • návrat ke škole cca v 16:00
  • zpět do rodin, večeře

So 18.5. + Ne 19.5.: individuální program v rodinách, možnost domluvy
                                  na společném setkání rodin s dětmi ( ? )

Po 20.5.: snídaně v rodinách,svačina a obědový balíček s nápojem s sebou

• sraz v 8:00 před školou, odjezd do historického centra Prahy
  • Staroměstské náměstí s orlojem, Karlův most, Malostranské náměstí, Pražské jezulátko ( spojitost s dějinami Španělska ) atd.
  • možnost dokoupení suvenýrů před odletem
  • návrat ke škole cca v 16:00 – dle počasí
  • zpět do rodin a závěrečná večeře

Út 21.5.: snídaně v rodinách, s sebou pouze malá svačina a nápoj ( oběd ve škole )

• sraz před školou v 8:30, odchod na bowling ( u školy ) – s sebou náhradní obuv s vhodnou podrážkou ( do haly )
  • po skončení hry cca v 10:45 přesun do školy, zde závěrečné setkání s rozloučením, drobné pohoštění účastníků, oběd zajištěn školou
  • kolem 12:30 přesun do rodin, dobalení zavazadel, rozloučení  a odjezd auty na letiště, kde je nutno být v 16:30
    ( organizace odjezdu na letiště bude upřesněna v průběhu týdne 13.5.-20.5.)

Změna programu by neměla nastat, pokud ano, bude to včas oznámeno prostřednictvím telefonu ( WhatsApp ).

Co se týče jízdenek na MHD po Praze – španělským hostům budou školou koupeny jízdenky na všechny akce organizované školou.

Mimodubečským  hostům budou na první dny koupeny jízdenky na dopravu z místa bydliště ke škole a zpět
( Květnice, Dobročovice, Koloděje, Uhříněves ). Dle situace budou dokoupeny, dohlédněte , prosím, aby hosté byli vybaveni na tyto jízdy – revizoři bývají nekompromisní a jsou schopni děti pokutovat.

A.Kondelíková