Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Příroda v našem okolí - projekt 1.C

20.05.2016 13:22

Dnes jsme se vypravili za paní Novákovou, abychom poznávali rostliny v našem nejbližším okolí. Na louce u rybníka měla paní Nováková připravený odborný výklad spojený s poznáváním jednotlivých rostlin. Děti samy vyhledávaly stromy, keře i byliny, zkoumaly jejich stavbu, určovaly typické znaky. Na hrázi rybníka pro nás měla připravenou soutěž. Na závěr jsme se jěště mohli podívat, jak se vytahuje ryba chycená na prutu. Ti odvážnější ji i pohladili pro štěstí. Pak ji rybáři pustili do vody. 

Bylo to moc zajímavé a zábavné dopoledne. Děkujeme paní Novákové za trpělivost a především za skvěle připravené interaktivní poznávání přírody.

Chromková třídní učitelka 1.c