Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Příběhy našich sousedů

29.04.2023 21:32

V úterý 25.4. se v kulturním středisku Beseda v Klánovicích konala slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů. Díky žákyním 8.C – Libušce, Štěpánce a Báře, které se do projektu zapojily, tu měl zastoupení i pamětnický příběh z Dubče.

Příběhy našich sousedů je vzdělávací projekt organizace Post Bellum určený žákům osmých a devátých tříd základních škol. Úkolem žáků je natočit vzpomínky pamětníka, které se vážou k historickým událostem našich dějin ve 20.století, navštívit archiv, seznámit se s místní kronikou, vyhledat další potřebné informace a následně vše zpracovat do podoby audio nebo video reportáže, komiksu nebo animace.

Naší pamětnicí byla paní Helena, rodačka z Dubče, která se s námi podělila o nemilý zážitek z léta 1968. Děvčata příběh na návštěvě u paní pamětnice nahrála a následně zpracovávala, mimo jiné se zúčastnila i videoworkshopu, kde jim s prací ve střižně pomohli zkušení odborníci. Výsledkem byla velmi zdařilá práce, kterou na závěrečné prezentaci ocenila i odborná porota.

Oceňuji kolik času od září 2022 holky projektu věnovaly a věřím, že získané zkušenosti uplatní při dalším studiu.

Jaroslava Horynová