Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Preventivní program VZP - VZPoura úrazům

23.01.2017 17:55

Dnes se čtyři třídy prvního stupně zúčastnily preventivního programu VZP – VZPoura úrazům. Mezi nás přijeli dva hendikepovaní  přátelé na invalidních vozíčkách a vyprávěli nám své příběhy. On - 18letý sportovec při cyklozávodech přepadl přes kolo a zlomil si páteř. Ona - zdravotní  sestra z únavy při mikrospánku narazila autem do stromu a zlomila si páteř. Pomocí svého neštěstí  vyzvali  děti k pozornosti a nepodceňování různých nebezpečných situací.  I přes svou osobní tragédii nám však  ukázali , že svůj život zvládají i na vozíčkách, že život jim neskončil, že dále sportují a prožívají radosti, ale vše je mnohonásobně těžší. Bylo vidět, jak se děti vciťují  a začínají vnímat a chápat,  proč neriskovat své zdraví a jak si své zdraví chránit co nejlépe.

Děkujeme naší návštěvě a přejeme jim šťastný život, i přesto, že jim osud připravil tak obrovskou životní překážku.

Fotografie najdete ve fotogalerii.