Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Přespolní běh a atletický čtyřboj

03.10.2023 19:54

Se začátkem školního roku začínají i školní sportovní soutěže. Tradičně se nejdříve koná závod v přespolním běhu v lesoparku Hostivař. Soutěžní kategorie jsou mladší žáci / žákyně (6. - 7. třída) a starší žáci / žákyně (8. - 9. třída). Většinou již bývá chladnější a deštivější počasí, letos však počasí závodům přálo. Přihlásil se rekordní počet účastníků. Kluků bylo v obou kategoriích přihlášeno 90, dívek pak 80. Každá škola mohla přihlásit do každé kategorie 6 závodníků. Oproti minulým ročníkům se do celkové pořadí počítalo všech 6 umístění, nikoliv 4 nejlepší. Naší reprezentanti si nevedli vůbec špatně. Mladší žáci skončili 4, starší žáci 7, mladší žákyně 6 a konečně starší žákyně 4.

Naši školu reprezentovali: 

mladší žáci: Eda W., Kuba M, Marek B, Pavel W, Štěpán H a Jáchym H.

starší žáci: Marek P, Matěj H, Kryštof Š, Marek H, Kuba H a Karel Z. 
 
mladší žákyně: Ema P, Valča D, Lucka R, Bea K, Klára A a Terka V.
 
starší žákyně: Kristýna S, Julča H, Laura P, Libuška P, Karolína L, Eva B.

starší žáci: Marek P, Matěj H, Kryštof Š, Marek H, Kuba H a Karel Z. 

mladší žákyně: Ema P, Valča D, Lucka R, Bea K, Klára A a Terka V.

starší žákyně: Kristýna S, Julča H, Laura P, Libuška P, Karolína L, Eva B.

Týden po přespolním běhu se konal Atletický čtyřboj na stadinu Slavia Praha v Edenu. Z organizačních důvodů se závody konaly pouze pro starší žáky a žákyně.

Závodilo se v následujích disciplích: 60 m, 800 m dívky, 1000 m kluci, vrh koulí nebo hod míčkem, skok daleký nebo skok vysoký.

Družstvo žákyň škončilo v celkovém součtu na krásném třetím místě. Naši školu reprezentovali Anička D, Laura P, Sabina S, Karolína B, Terka P. Za zmínku pak stojí nejlepší výkony ve vrhu koulí, skoku vysokém a hodu míčkem. 

Družstvo staších žáků bylo ve složení: Marek P, Mára H, Kryštof B, Aleš D, Matyáš D. Kluci obsadili moc pěkné 4. místo. 

Jan Štál

Petr Špicar