Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Prales dětem opět u nás ve škole

25.10.2021 12:05

Minulé pondělí nás po 2 letech (covid19) navštívili Zuzka a Milan z neziskové organizace Prales dětem. Museli jsme operativně vyřešit neúčast žáků 6. ročníků z důvodu karantény, která nastala právě v to pondělí. Ale podařilo se nám začlenit žáky 9. ročníků, což jsme byli všichni rádi. Zuzka s Milanem aspoň nejeli zbytečně a deváťáci se dověděli nejnovější informace z oblasti práce této organizace. Dalšími účastníky přednášky byli žáci 8. ročníků.

Tématem bylo především znečišťování oceánů a taky záchrana pralesů nejen na Sumatře. Myslím si, že všichni byli spokojeni a po přednášce se vždy našlo pár dětí, které měly dotazy ohledně činnosti této organizace, a jak se zapojit do programu na ochranu životního prostředí. Je dobré mít pravdivé informace od lidí, kteří žijí ochranou životního prostředí a nejsou to jen planá slova „od stolu“. Moc jim děkujeme za inspirativní příspěvky, kdy mnoho z nás si odneslo nové poznatky a témata k zamyšlení.

Ivana Vítková