Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Pobyt španělské skupiny v naší škole

08.05.2016 21:37

Pobyt žáků a učitelů z Valencie v těchto dnech probíhá dle plánu. Postupně se uskutečňují jednotlivé části pestrého programu. Španělští hosté si již prohlédli okolí školy, navštívili Špejchar a Panskou zahradu. Po prohlídce interiéru školy se zúčastnili páteční výuky, v hodinách VV si vlastnoručně vyrobili a vytiskli obrázky technikou linorytu, v matematice počítali společně s českými spolužáky a na závěr upekli a ozdobili perníčky ve školní cvičné kuchyňce - to vše v kombinovaných česko - španělských skupinách.V pátek odpoledne se hosté v doprovodu vybraných žáků a učitelů ZŠ Dubeč vydali na Petřín a Pražský hrad. Výstup na Petřínskou rozhlednu,návštěva Zrcadlového bludiště a prohlídka areálu Pražského hradu se protáhly až do pozdních hodin. Po návratu ke škole byli všichni sice značně unaveni, avšak spokojeni.

Víkendový program se odehrával v režii hostitelských rodin. A co ještě hosty čeká ? V pondělí ráno se účastníci pobytu vypraví parníkem do ZOO v Troji, v úterý je čeká výlet do Liberce, návštěva zdejšího IQ parku a vyjížďka lanovkou na Ještěd.Ve středu se hosté opět zapojí do projektového vyučování, čeká je hodina chemie, fyziky, přírodopisu a dějepisu. Celý pobyt bude zakončen prohlídkou historické části Prahy - Malé Strany, Karlova mostu, Staroměstského náměstí a nezbytnými nákupy suvenýrů. AK

Aktuální informace pro hostitelské rodiny - viz Výměnný pobyt ve Španělsku.