Perštejni - Vikingové

09.04.2017 10:05

Ve středu 5.4. jsme se rozhodli, že dáme zase pro jednou učení stranou a vychutnáme si kulturní vystoupení. Volba padla na hereckou a šermířskou skupinu Pernštejni, která za námi přijíždí pravidelně každý rok, tentokrát se svým programem Vikingové.
Vystoupení se uskutečnilo v naší tělocvičně a zúčastnily se ho 4. až 9.třídy. Dva Vikingové, kteří nás celým programem doprovázeli, byli velmi vstřícní a podělili se s námi o mnohé zážitky a zkušenosti ze svého hereckého života. Vyprávěli o vikingské společnosti a jejím právním systému, o vikingských výpravách, o oděvech a zbraních a nezapomněli také vyvrátit mýtus o rohatých vikingských přilbách. Na krátkou chvíli se Vikingy stali i někteří žáci naší školy, kteří si vyzkoušeli vikingskou helmu i válečnou strategii. Před koncem tohoto představení nám oba Vikingové společně předvedli šermířský souboj, při kterém jsme je napjatě sledovali z bezpečné vzdálenosti.
Za svůj výkon byli od nás po zásluze odměněni bouřlivým potleskem.