Osmáci řeší detektivní případ

14.10.2022 08:34

Dne 4. října 2022 se žáci třídy 8.B a paní učitelky Vítková a Havránková vydali na výlet na Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy na forenzní workshop s názvem ,,Po stopách zločinu".

Po cestě jsme viděli různé budovy univerzit na Albertově, včetně pamětní desky 17.listopadu 1989. Po točitých schodech jsme vyšplhali do laboratoře v podkroví. Workshop s detektivní tématikou začal průzkumem místa činu ve specialních oblecích.
Hráli jsme si na detektivy i forenzni laboranty a badatele.
Vyzkoušeli jsme si, jak se důkazy z místa činu zpracovávají. Při odběru vzorku pro izolaci DNA jsme tři minuty nemohli mluvit a užili spoustu zábavy.
Povídali jsme si o daktyloskopii, virologii a DNA. Vyzkoušeli jsme odebírání otisků prstů a taky jsme si odnesli domu vlastní DNA.
Po poděkování a rozloučení s lektorkami  jsme šli na krátkou procházku kolem Vyšehradu, kde jsme si prohlídli románskou rotundu. Odtud jsme jeli cestou zpátky ke škole.

Žákyně z 8.B