Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Obvodní kolo v basketbalu a minivolejbale

19.03.2024 23:27

V březnu pokračují sportovní soutěže mezi pražskými školy. Několika obvodních kol se zúčastnila i naše škola.

V úterý 5. března se starší žákyně (8. a 9. třída) zúčastnili obvodního kola v basketbalu. Turnaj se konal na základní škole Olešská. Ačkoliv v našem týmu nebyla žádná baskeťačka, holky bojovaly statečně a v konečném výsledku obsadily moc pěkné 8. místo.

Následující den se uskutečnil turnaj starších žáků. V tomto případě byl náš tým složen z basketbalistů. Kluci předvedli výborné výkony a po zásluze turnaj vyhráli! Odměnou je postup na krajské - celopražské kolo, které se uskuteční v pondělí 25. března v sokolovně TJ Žižkov.

Mladší žákyně (6. a 7. třída) se pak zúčastnili turnaje v minivolejbalu. Hrál se tzv. modrý volejbal, který se od klasického "šestkového" trochu odlišuje. Hraje se 3 na 3, na menším hřišti a s nižší výškou sítě. Některé sety se moc nepodařily, některé byly vyrovnané a některé "výměny" byly moc podařené. Holky postoupily do čtvfinále, kde nestačily na vítězky druhé skupiny. Výsledkem pak bylo moc pěkné 8. místo.

Všem moc děkujeme za vzornou reprezentaci školy!