Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Obvodní kolo olympiády češtiny 2022/2023

16.04.2023 08:39

Olympiáda v českém jazyce | MZŠ Ve středu 5. 4. 2023 se konalo v Základní škole U Roháčových kasáren obvodní kolo olympiády českého jazyka. Za naši školu se ho zúčastnila Bára a nakonec Katka z 9. A, protože ne každý z vítězů školního kola byl ochoten se soutěže zúčastnit.

     Konkurence byla veliká, na 40 soutěžících ze základních škol a víceletých gymnázií  soupeřilo ve dvou částech, tj. v jazykové a slohové, jejím tématem bylo: (Ne)Podařený aprílový žert.

     I když děvčata nezískala medailové pozice, nemají se za co červenat. Katka se umístila blízko za polovinou, Báře se tentokrát tolik nedařilo, ale každý den nemůže být posvícení. Ne vždy je nám slohové téma blízké nebo múza, co by nás políbila a inspirovala, jaksi nepřiletí. I tak obdržela nadpoloviční počet možných bodů.

     Děkuji oběma dívkám za důstojnou reprezentaci školy, za jejich nasazení v době, kdy na ně čekaly přijímací zkoušky na SŠ, a proto měly teď úplně jiné starosti.

                                                                                                L. Haubeltová