Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Nezisková organizace Justice for Nature u nás ve škole

29.05.2024 08:00

V pondělí 27. 5. k nám opět zavítali zástupci této organizace Zuzka a Milan, aby se s námi podělili o nejnovější informace z různých koutů světa ohledně stavu přírody na naší planetě. V současné době Zuzka a Milan působí v zátoce Santa Elena v Kostarice, kde monitorují život v mořích a oceánech. Jiní jejich spolupracovníci se věnují dalším oblastem ve světě, a tentokráte nám Zuzka a Milan připravili poutavé vyprávění o Karpatské vysočině, o tamní přírodě a zvířatech, která tam žijí. Dozvěděli jsme se například, jak špatný záměr je dokrmovat volně žijící zvířata v současné době, protože vlivem globálního oteplování již zimy nejsou tak kruté a zvířata si umí najít potravu v přírodě sama. Umělé dokrmování má za následek např. to, že medvědi se stahují k lidským obydlím a pak jsou hrozbou pro obyvatele dané oblasti. Děti také zajímalo, jak se zachovat, když by se setkaly s medvědem. Milan dětem poradil pár způsobů chování, které by mohly odvrátit přímý kontakt s tímto velikánem. Beseda se nesla v pohodové atmosféře, děti v připraveném dokumentu viděly, jak je důležité chránit zvířata v přírodě, jak jim správně pomoct v přírodě žít a neubližovat jim svým neuváženým chováním.

Jsme rádi, že informace o stavu životního prostředí z různých koutů světa se dozvídáme od lidí, kteří nejsou pouze teoretici, ale opravdu tímto problémem žijí. Děkujeme jim za to!

Ivana Vítková

organizátor akce