Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Newtonovy pohybové zákony očima sedmáků - Projekt

17.12.2021 19:56

NEBAVÍ VÁS VE ŠKOLE FYZIKA? POJĎME TO ZMĚNIT....

Téma Newtonových zákonů jsme se sedmáky pojali trochu netradičně, formou projektové výuky. Sedmáci měli za úkol vytvořit vzdělávací profil na vybraný Newtonův zákon na mezi dětmi stále více oblíbené komunikační platformě Instagram, a to tak, aby profil zaujal a podal fyzikální témata srozumitelně.

V rámci týmu se děti rozdělily na pracovní skupiny: skupina Instagram (tvořila textové a obrázkové příspěvky), skupina pokusy (tvořila výuková komentovaná videa) a skupina propagace (vymyslela poutavý název profilu, popisek a propagační plakáty). Děti si vyzkoušely práci s grafickým editorem a programy na střih videí, učily se, jak vyhledat v textu nebo na internetu to podstatné a jak vyjádřit hlavní myšlenku v pár slovech nebo větách tak, aby tomu všichni rozuměli. 

Na závěr jsme se zaměřili na prezentaci a mluvený projev, děti své projekty představily zbytku třídy, která hrála roli kritického publika a jejich mluvený projev hodnotila. Děti zjistily, jak není snadné udržet si pozornost, překonat stres z mluvení před třídou a že improvizace není vždy nejlepší...

Všechny instagramové profily najdete níže, prosíme o hlasování, který profil vás zaujal nejvíce  HLASUJTE ZDE: https://www.survio.com/survey/d/P6B9R0Z2L9C5G9H4H

fyzika.pro.nooby: www.instagram.com/fyzika.pro.nooby/

loupacka_fyzika: https://www.instagram.com/loupacka_fyzika/ 

fyzikacci: www.instagram.com/fyzikacci/

math_physics7: www.instagram.com/math_physics7/

fyzika_zabavne_: https://www.instagram.com/fyzika_zabavne_/

fyzikalni_geniove: www.instagram.com/fyzikalni_geniove/

fyzika_pro_vsechny_ :www.instagram.com/fyzika_pro_vsechny_/

sexynewtnovosila2: www.instagram.com/sexynewtnovosila2/

fyzzzikajenej: www.instagram.com/fyzzzikajenej/

newtnovafyzika: www.instagram.com/newtnova.fyzika/

asifizyka: www.instagram.com/asifizyka/

2.newtonuv_zakon: www.instagram.com/2.newtonuv_zakon/

fyzika7c: www.instagram.com/fyzika7c/

fyzika.7b: www.instagram.com/fyzika.7b/

 

                                                                                                                                                      7ABC a Johana Racková