Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Netradiční vydávání vysvědčení v 8. C

07.02.2024 17:26

V tento s napětím očekávaný den jsme zavítali do Národního muzea na Václavském náměstí. Probíráme v literární výchově dobu českého národního obrození, a tak jsme nejdříve před samotným otevřením obešli historickou budovu, abychom si zaznamenali do pracovního listu některá jména ze slavných dvaasedmdesáti osobností české historie.

Po otevření muzea první naše kroky vedly k výtahům, které nás vyvezly do jedinečných prostor skleněné kopule nad panteonem. Každému, kdo sem vstoupí, se naskytne ze sedmdesátimetrové výšky úžasný pohled na krásu Prahy. Byli jsme tu téměř sami, a tak nám paní učitelka třídní mohla předávat Výpisy pololetního vysvědčení. Určitě na tuto chvíli nikdo z nás nezapomene. Děkujeme za fotografie naší paní asistentce Němečkové, ale také spolužákům -  oběma Kryštofům a Matyášovi. www.zsdubec.cz/rodice-a-zaci/fotogalerie/

A pak jsme se společně vydali do prostor pravěkých, archeologických, mineralogických a zoologických sbírek. Všichni jsme byli zvědaví na výjimečnou kostru plejtváka myšoka, o jehož neuvěřitelné 1 300 km dlouhé cestě si můžete prostřednictvím přidaného odkazu vyslechnout tak jako my jeho nevšední „příběh“. youtu.be/2TqmFOXa0Xg

A ostatně všechny sbírky v muzeu jsou skvělé, naše zde tři strávené hodiny jsou spíše inspirací pro další návštěvy.

Pečlivě jsme si prohlédli a zaznamenali odpovědi pro otázky z oblasti umění, architektury nejen panteonu, ale i jeho ochozů.

Pomyslnou „třešničkou na dortu“ byla expozice Nejstarší šperky a ozdoby těla, která byla korunována vystavenou samotnou Věstonickou venuší.www.youtube.com/watch?v=KIixU3Umtb8

Vřele všem Národní muzeum doporučujeme, nemáte-li objednaný některý z nabízených programů, vstupné je pro žáky do 15 let dokonce zdarma.

 

Za třídu L. Haubeltová.