Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Návštěva z Austrálie

29.01.2017 15:54

Dne 26.1. zažila třída 4.B neobvyklou hodinu angličtiny. Přímo na vyučovací hodinu AJ byl pozván desetiletý Tihema, trvale žijící v Melbourne v Austrálii, který nyní tráví část svých prázdnin v Praze, v rodině jedné z žákyň 4.B.

Děti se na hodinu těšily, připravily si spoustu dotazů, zajímaly se o Tihemovu školu, záliby atd. Tihema přinesl obrázky a fotografie,předvedl mapu Austrálie, vlajku, místa typická pro Austrálii, např. Opera House v Sydney, záběry klokanů atd. Odpovídal na otázky,poté mu všichni zazpívali dvě české písničky a nakonec nastalo velké fotografování na památku.Hodina uběhla rychle a tak kromě fotografií a vzpomínek zůstane ve třídě plyšový maskot- klokan, kšiltovky s nápisem Australia a pár drobností. 

Děkuji rodičům za zprostředkování tohoto multikulturního zážitku, který je velkou motivací k učení se cizímu jazyku. Kondelíková

Foto viz Fotogalerie