Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Návštěva Úřadu práce na Praze 3 - 8. A

13.04.2016 12:45

 

Minulý čtvrtek 7. 4. žáci 8. ročníku navštívili Úřad práce na Praze 3. Součástí úřadu je také IPS – Informační a poradenské středisko, kde pracovníci poskytují informace ohledně výběru povolání, možnosti rekvalifikace či volných míst na trhu práce.

Naši žáci vyslechli zajímavou přednášku, pak zhlédli krátký film a pak si mohli na PC vyzkoušet zájmový test. V průběhu 30 otázek odpovídali na otázky z různých oborů dle svého zájmu a na konci jim počítač vytiskl nabídku profesí, které by se pro daného žáka hodily. Zajímavé bylo, že některým „vyjel“ dlouhý seznam povolání a někteří měli v nabídce jen 2 možnosti. Důležité pro tento test bylo, aby děti odpovídaly co nejkonkrétněji. Tak se někdo dozvěděl, že by mohl být producentem či režisérem a na druhou stranu bylo v nabídce i povolání chovatel drůbeže.

Děti tato akce moc bavila a cestou zpět do školy probíraly, co jim vyšlo, a o čem budou uvažovat při rozhodování výběru střední školy.