Naši deváťáci pokračují ve výměnném pobytu v Gironě

21.03.2024 20:15

Projekt STEM for Sustainability Prague and Salt's Perspectives:

V těchto dnech se vybraní žáci z 9.tříd nacházejí ve španělském městě Girona. V rámci projektu Erasmus+ si užívají pobyt plný aktivit a společně s vrstevníky z Institutu Salvador Espriu Salt plní úkoly související s udržitelností a obnovitelnými zdroji energie.

Účast našich žáků byla předem avizována na stránkách zahraniční školy a dostalo se jí značné publicity, škola věnovala několik článků česko - španělské spolupráci na svých webových stránkách a průběžně publikuje další novinky z projektu.

Učitelé a žáci španělské školy připravili pro naše deváťáky srdečné přivítání včetně velkého loga nad vchodem školy. Též hostitelské rodiny přijaly do svých domovů české děti velmi vstřícně.

Španělská strana vyzdvihla na svých stránkách význam společně stráveného týdne, zejména možnost zlepšení a procvičení znalosti angličtiny, podporu interakce a povědomí žáků o odlišných kulturách.

V květnu se role obrátí a naše škola, čeští žáci a jejich rodiny přivítají Španěly v Praze.

Jsme si jisti, že zkušenosti a zážitky z mezinárodní výměny všechny zúčastněné velmi obohatí.

A. Kondelíková