Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Náš soused je netopýr – výukový pořad pro žáky 7. A + B a 8. A

10.10.2017 08:26

Ve čtvrtek 21. 9. přišla pí Cepáková z organizace ČESON – Česká organizace pro ochranu netopýrů a poutavým výkladem, spolu s promítáním, dětem povyprávěla o tom, co je to vlastně za zvířátko, kde ho můžeme vidět, jaké má své zvyky, čím se živí, co je to echolokace a prakticky vše, co se k životu netopýrů vztahuje. Přednáška byla zajímavá, ale nejvíce se děti těšily na ukázku živého netopýra. Byla to trvale handicapovaná samička Drákula, o kterou se starají na stanici této organizace. Děti viděly, když se Drákula „cpala“ červy a taky slyšely zvuky, které vydávala díky ultrazvukovému detektoru. Tento pořad proběhl v rámci výuky přírodopisu a environmentální výchovy.

I. Vítková

Fotky naleznete ve fotogalerii.