Národní galerie Praha - Klášter sv. Anežky České

18.03.2024 08:47

Dne 6.3. měla třída 4.A možnost navštívit Národní galerii v Klášteře sv. Anežky v Praze, kde se zúčastnila dílny středověkého mistra řezbáře.

Během exkurze jsme měli možnost prozkoumat bohaté umělecké dědictví středověku, které je zachyceno v různých sochách, obrazech, reliéfech, relikviářích a skříňovém oltáři. Každé umělecké dílo nám otevřelo okno do historie a umožnilo nám lépe porozumět životu a kultuře středověké doby.

Zvláštní pozornost jsme věnovali obrazu, který kdysi visel v kostele sv. Petra a Pavla v Dubečku. Tento obraz nás okouzlil svou krásou a hloubkou výrazu. Přinesl nám silné emocionální a historické pocity.

Byla to pro nás nezapomenutelná zkušenost a možnost objevovat krásy minulosti. Tato exkurze nám poskytla nejen inspiraci, ale také nám otevřela oči pro bohatství umění a historie, které nás obklopuje.