Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Na Toulcově dvoře všechno to krákoře....

23.03.2017 15:44

...Jaro se pomalu probouzí a připravuje se, jak nás všechny se vší svou parádou překvapí a potěší.

To vše jsme zjistili na Toulcově dvoře, i když naše zvířecí zážitky a prožitky byly po včerejším dešti znesnadněny značným přísunem bahna (omlouváme se tímto maminkám, že jsme jim velkou část vzorků přinesli na svých botách až do Dubče a Květnice).

Náš program byl z větší části věnován hospodářským zvířatům. Seznámili jsme se se zde chovanými původními českými plemeny (přeštické prasátko /Blaženka a Růženka - 150 kg vážící prasečí slečny/, česká červinka /kravička Jitka/, valašské ovečky už i s jehňátky, české husy a udatný houser Oskar...) O zvířátkách, jejich šlechtění a domestikaci jsme si nejen povídali, ale všechna jsme si pohladili a pokud to šlo, tak se i trošku pomazlili. Houser Oskar se s námi kamarádit nechtěl. Až tak, že nás musel "vysvobodit" zaměstnanec farmy, který ho zahnal a zavřel do chlívku. I odtamtud nás Oskar zastrašoval a my jsme si uvědomili, proč byly husy dříve používány k obraně a ochraně domů. 

Počasí sice krásné nebylo, ale my jsme si brzké jaro se zvířátky užili!!!

žáci 3.A