Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Muzeum hudby – Program gotika

30.05.2024 23:12

Ve čtvrtek  30.5. se  4.A zúčastnila exkurze do Muzea hudby. 

Zúčastnili jsme se programu zaměřeného na gotiku. 

Tento program nám přiblížil fascinující svět středověku a gotického slohu a nabídl mnoho zajímavých aktivit. Během návštěvy jsme se seznámili s gotickou architekturou jako slohem inspirovaným přírodou. Ponořili jsme se do prožitku jednoty při zpěvu chorálu. Žáci prozkoumali kopii gotického rukopisu a vyzkoušeli středověké písmo. Jednou z nejzajímavějších částí programu bylo ztvárňování soch chrličů a svatých patronů. Děti se ponořily do této činnosti s velkým nadšením a pomocí svých těl vytvářely živé sochy. 

Program byl navržen tak, aby byl nejen poučný, ale také zábavný a interaktivní. 

Celá exkurze byla velmi úspěšná a děti odcházely nadšené a plné nových poznatků o gotickém období.