Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Mise Vyšehrad 4.A

08.05.2024 10:07

Dne 6. května naše třída 4.A měla možnost navštívit historické místo - Vyšehrad, jako součást programu nazvaného "Mise Vyšehrad".

Během naší návštěvy jsme měli možnost prozkoumat mnoho významných míst na Vyšehradě. Navštívili jsme  Staré purkrabství, Knížecí a královskou akropoli, baziliku sv. Petra a Pavla, vyšehradský hřbitov a Slavín a nakonec jsme prošli kasematy až do tajemného sálu Gorlice, kde jsou umístěny originály soch z Karlova mostu.

Děti byly nadšené z této exkurze.  Měly možnost prozkoumat zajímavá místa plná historie a legend. Mise Vyšehrad nám poskytla nejen nové poznatky o minulosti našeho hlavního města, ale také nám umožnila prožít skvělý den plný dobrodružství a objevování.