Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Mikulášská nadílka na ZŠ (5.12.)

07.12.2014 16:35

A je to tady. Rok se s rokem sešel a do školy opět zavítala vzácná návštěva – Mikuláš, anděl a čerti. Nic netušící se věnujeme výuce, když znenadání: „Co to cinká? Co to řinčí? Kdo to dupe po schodech?“ V tu chvíli se rozletí dveře a dovnitř vchází prapodivné postavy. Aha, vždyť je mikulášská nadílka. Důstojný Mikuláš rozebírá prohřešky, ale i pochvaly jednotlivých dětí. Každý dostává za básničku, písničku sladkou odměnu od milých andělíčků. Čerti jsou letos mírní. Když dojde na velké hříšníky, rozčertit se ale dokáží. Sliby, sliby a opět sliby. Pár fotografií, sladkost i pro návštěvu a přichází rozloučení. Dětem se ulevuje. Ale co to?! Dveře se rozlétají a čerti jsou tu znovu. Asi se jim u nás líbí. My už se ale nebojíme. Naslibovali jsme hory doly. Teď to všechno dodržet – společnými silami se nám to určitě podaří. Pár fotografií najdete ve fotogalerii. Žáci I.stupně