Lyžařský kurz

14.03.2023 19:47

V minulém týdnu se většina žáků a žákyň 7. ročníku doplněná o Frantu s Tondou ze šestého ročníku a Honzou z 8.C zúčastnili lyžařského kurzu. V tomto roce jsme zavítali do Pece pod Sněžkou v Krkonoších.

V neděli 5. března jsme se autobusem přesunuli do Pece. Rolby nám vyvezly věci, ale většinu čekal asi 1,5 km výšlap do kopce na chatu Viktorka, která se nachází ve střední části lanovky Zahrádky. Čekalo nás 5 dnů lyžování. Počasí nevyšlo úplně podle našich představ. První tři dny vydatně sněžilo, ale aspoň jsme mohli každý den lyžovat na čerstvém prašanu. Středeční odpočinkové odpoledne jsme využili k procházce na nedalekou Kolínskou boudu pod Černou horou. Na kopci nás zastihla poměrně silná vánice, ale čaj nás na Kolínské boudě zahřál. Ve čtvrtek bohužel přišlo otepleni a vydatný déšť, tak jsme toho tolik nenalyžovali. Pátek bylo počasí o něco lepší, doledne jsme dali závěrečnou lyžovačku a po obědě odjeli zpět ke škole.