Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Lyžařský kurz Smržovka

03.03.2015 08:11

V minulém týdnu proběhl v Jizerských horách lyžařský kurz pro žáky šestých a sedmých tříd. Bydleli jsme v penzionu Červená Karkulka cca 10 minut chůze od lyžařského svahu, který byl vybaven dvěma vleky, kotvou a pomou. 

Hned první den byli žáci rozděleni do tří družstev, dvou lyžařských a jednoho snowboardového. Někteří žáci stáli na lyžích, případně na snowboardu, poprvé. Většina žáků se během týdne zlepšila v technice jízdy a naučila se nové typy oblouků, nebo alespoň zdokonalila ty stávající. 

Ve volném půldni navštívili ti, kteří měli zájem, nedaleké muzeum bojové techniky, kde měli možnost prozkoumat detailně tanky, děla a obrněné transportéry.

Ve čtvrtek dopoledne proběhly závody ve slalomu, který dokončili kromě dvou všichni absolventi kurzu.

Fotky z kurzu naleznete ve fotogalerii.