Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Kterak surikaty k čokoládě přišly

23.11.2015 12:52

V sobotu 21.11 se surikaty ze 4.B vypravily do centra Prahy, kde navštívily muzeum čokolády a čoko dílnu v Celetné ulici.

Při prohlídce muzea se děti seznámily s historií čokolády, prohlédly si sbírku starých obalů, obdivovaly největší čoko fontánu v ČR a mohly sníst tolik čokolády, kolik se do nich vešlo. Této nabídky surikatky využily a zodpovědně a důkladně si nacpaly bříška čokoládou. Následovala čoko dílna. Milý a zkušený čokolatiér předvedl, jak se vyrábějí ( krok po kroku ) belgické pralinky\. Ty jsme pak všichni mohli ochutnat.

Byly fantastické! V dílně si každé dítě vyrobilo 4 čokolády, které si vyzdobilo podle svého vkusu. Následovala prohlídka Staroměstského náměstí, orloje a místo popravy 27 českých pánů. 

Den se nám moc vydařil, i počasí nám přálo.

Natherová, Fišerová