Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Koronavirus - žádost o dodržení karantény

02.03.2020 08:10

Vážení rodiče,

pokud se vracíte s dětmi z jarních prázdnin z oblastí s masivním výskytem koronaviru COVID-19, v zájmu bezpečnosti vašich i ostatních dětí a zaměstnanců školy, doporučujeme zůstat doma ve 14 denní preventivní karanténě. Pokud se do této doby neprojeví žádné chřipkové příznaky není žádný důvod k tomu, aby žáci nemohli normálně chodit do školy. Toto rozhodnutí je ovšem plně v kompetenci rodičů. K omluvení nepřítomnosti ve škole bude v tomto případě stačit omluvenka od rodičů. Vyžádejte si v takovém případě od učitelů podklady pro domácí práci. 

Nejde o to, že se většina dětí i z případného onemocnění tímto současným koronavirem (Covid-19) pravděpodobně bez problémů během několika dní vyléčí. Jde o to, zda při tom nenakazí někoho s oslabeným zdravím, pro koho to tak dobře dopadnout nemusí.

Buďme proto, prosím, takto ohleduplní!