Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

JSNS 4.C a 6.A

24.03.2022 14:26

Vzdělávací program Jeden svět na školách přispívá k výchově zodpovědných mladých lidí, kteří se orientují v současném světě, otevřeně a kriticky přistupují k informacím, nejsou lhostejní, chtějí ovlivňovat a také skutečně ovlivňují dění kolem sebe.

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět přináší příběhy lidí z různých koutů planety.

Na dnešní speciální dopolední projekci jsme zhlédli tři dokumentární filmy - Ostrov odpadů, #lockdocks a Bertha a Wolfram. Témata filmů byla různá, např. život s nemocí, životní prostředí, enviromentální chování…... Po promítnutí každého filmu následovala debata s moderátorem, do které se děti velmi dobře zapojily.

Dětem se program líbil a doporučují ho ostatním třídám :-)