Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Jeden svět (6.A,6.B)

14.03.2017 19:55

V rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech se v ČR pořádí Jeden svět, který realizuje projekce pro žáky základních a středních škol, a který jsme také 14.3. navštívili. Tento festival má každoročně připravené projekce odpovídající věku dětí a přináší tak do škol velmi atraktivní formou aktuální témata dnešní doby.

My jsme vyrazili na filmový maraton 14.3. do Malého sálu Lucerny a hned ráno jsme zhlédli projekci č. 2, ve které pro nás byly připraveny začáteční spoty Jednoho světa a 3 nizozemské dokumenty:

Rockeři (25 min.)

Holka z Instagramu (18 min.)

Jesserův sen (15 min.)

Celou návštěvou komorního sálu v Lucerně a promítáním nás provázely dvě moderátorky, které nás odměňovaly nálepkami. Nebáli jsme se s nimi diskutovat a přispívat svými poznatky.

První film jsme vyhodnotili jako velmi těžký a divný, neboť jsme moc „nepobrali“ téma deprese, ale u druhého „instagramového“ dokumentu už jsme se cítili jako doma. Třetí snímek nám ukázal, jak můžeme být rádi, v jakém světě žijeme!

Tak příští rok zase!:-)

Žáci 6.A, 6.B + A.K., A.F., P.T.